Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gangy usa a ostatní

19. 7. 2008

CRIPS:THE CRIPS vznikl v Los Angeles-Kalifornie.Je to jeden z nejstarších,největších,nejznámějších gangů v USA.Většina členů je násilná.Všichni členové nosí modré oblečení tedy šátky.CRIPS byl založený Raymondem Washingtonem a Stanlym Williamsem.Zákon prosazoval spor směřující proti extrémně velkému číslu násilné trestné činnosti hlavně u členů gangu,a to dokonce už v ranném věku.Původní jméno založil Raymond Washington když mu bylo 15.Původní jméno gangu bylo-BABY AVENUES.Pak se měnilo na AVENUE BOYS,AVENUE CRIBS a nakonec CRIPS.

 

 

 

Gang-Bloods

 

BLOODS je jeden z gangů z Los Angeles.Členové gangu nosí ČERVENÉ šátky.

V letech 1971 AVALON GARDEN CRIPS a INGLEWOOD CRIPS spojily síly s ostatními částmi gangu CRIPS a začali najímat další členy.Začali rozšiřovat svoje teritoria.CRIPS byli proti gangu BRIMS,protože na ně útočil.Několik gangů se nakonec staly částí BLOOD ,,rodiny'' včetně THE BISHOPS,ATHENS PARK BOYS.THE DENVER LANES měly také konflikty s CRIPS,ale CRIPS byly početnější.CRIPS-(modré šátky a modré ,,CHUCKS''-tenisky)

V průběhu válek gangu CRIPS,vznikl opačný gang-BLOODS.Ale bylo důležité rozhodnout barvy.CRIPS jsou známí že mají modré šátky,THE PIRUS a další skupina se rozhodly pro barvu opačnou-ČERVENOU.Založili spojené organizace které se později staly známé jako BLOODS.THE PIRUS,BRIMS,ATHENS PARK BOYS a PUEBLOS se rozhodli spojit BLOODS.Další gangy které byly součástí válek CRIPS se spojily také s BLOODS.

 

 

 

 

 


Gang Latin  Kings

 

Gang LATIN KINGS vznikl ve 40.letech v Chicagu jako společenská organizace pro vzestup Puerto Ricánské komunity.V 70.letech se tato organizace více a více rozšiřovala a převládala v ní zločinecká aktivita a prodávání omamných látek.

Členové gangu se identifikují barvami-zlatou a černou,monogramem ALKN(Almighty Latin King Nation) a někteří mají na těle vytetovanou královskou korunu (to je běžný symbol pro tenhle gang).Jako všechny gangy i tenhle má svůj vlastní znak který ukazují rukou a je celkem známý.

Dnes je Latin Kings jeden z většiny prudce násilných street gangů v USA.Latin Kings je také založen v East Coast,Puerto Rico,Mexico,South America,Madrid a Cataluna.

 

 


 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

Co Je  To GANG

 

GANG je skupina jedinců,ale sdílej společnou totožnost.Světově se používá ''GANG'',ale používá se také ''STREET GANGS'' a někdy ''YOUTH GANGS''.GANGY-skupiny lidí kteří bojují o svá území a poté si je chrání.Války,přestřelky mezi nepřátelskými GANGY.V 70 letech STREET GANGS byli hodně spojení s prodejem drog(zvláště cracku a kokainu).Někteří prováděli vykrádačky,kradení aut a zbraní.Když někdo odešel do basy musely(musí) ostatní členové udžet GANG.V GANGOVÉ KULTUŘE je taková tradice,když se narodí dítě mělo by být budoucím členem GANGU.Některé GANGY jsou hodně dobře známé-v Kalifornii hlavně ''CRIPS'' a ''BLOODS'',nebo SURENOS a NORTENOS.Další velké GANGY:ARYAN BROTHERHOOD,WHITE POWER GANG,THE NAZI LOW RIDERS(NLR),THE LATIN KINGS,THE GANGSTER DISCIPLES z Chicaga.

V L.A. hlavně-18th STREET GANG a JAMAICAN POSSES.V 80letech-CENTRAL AMERICAN GANG,CAMBODIAN GANGS.Na Long Beach se objevily TINI RASKAL GANG(TRG) a ASIAN BOYZ(ABZ).

Gangoví členové-GANGSTAS,GANGSTERS nebo GANGBANGERS.

 

Co je To Prison GANG

 

Je 5 významných PRISON gangů,známé jako ''Traditional Prison gangs''.Tyto gangy se zformovaly v 60. a 70. letech v Kalifornii.

TRADITIONAL PRISON GANGS:

ARYAN BROTHERHOOD (AB)

BLACK GUERILLA FAMILY

LA NUESTRA FAMILIA

MEXICAN MAFIA

TEXAS SYNDICATE

ŃETA ASSOCIATION

Většina prison gangů poskytuje ochranu pro své členy.A když je nějaký člen ve vězení nebo v nápravném zařízení musí mu zajistit dovnitř drogy,tabák nebo alkohol.Mnozí zase zajišťují prostituci,útoky,únosy nebo vraždy.Většina prison gangů vyžadují,aby jejich členové měli tetování,které jsou pak používany pro identifikaci.

 


 

Gansterské HADRY

 

''GANG LOOK'' je míněný jako zastrašující pro ty co nejsou v gangu.Děti a teenageři se oblékají podobně jako členové gangů a to přitahuje jejich pozornost a děti jsou v extrémním nebezpečí.Před lety bylo zastřeleno několik dětí,zabily je gangy.A jen proto že měli oblečení související s gangem.Oblečení je v gangu používáno jako identifikace,proto je důležitý,aby to děti nenosili (tedy alespoň v zemích kde jsou gangy).Některé současné a tradiční gangy mají toto oblečení:

GANG OBLEČENÍ-KLUCI:-Oholená,holohlavá hlava nebo neobyčejně krátké vlasy

-Bílé velké tričko

-Bílé tílko sportovního typu

-Velká trika s dlouhým rukávem,obvykle nošena nezastrčena

-Velké kalhoty značky Dickie,Ben Davis nebo Solos,nošené nízko,vláčející se po zemi

-Kšiltovka nošená obráceně (dozadu),obvykle černá a někdy na ní můžou být iniciály gangu)

-''Odříznuté'' kalhoty pod kolena a vysoké ponožky (bílé)

-Převahu má hlavně tmavé oblečení nebo oblečení určité barvy

-Černé velké bundy,teplákové bundy,trika,dresy atd.

-Černý pásek z chromu nebo stříbra,nosí se natažený,někdy jsou na něm iniciály gangu

-Oblečení může být smíšené,nejčastější je černá,stříbrná,bílá.Podle toho jakou barvu si určí gang.

-A všelijaké doplňky jako řetězy,šátky.....je to hodně podobné jako u raperů

GANG OBLEČENÍ-HOLKY:-Lak,gel na vlasy (hodně přehnané)

-Černé velké bundy,tepláková trička,sportovní dresy atd.

-Velká trička,velká bílá trička, obvykle se nosí venku

-Tmavé bundy-popsané (kurzívou nebo stylem staré angličtiny)

-Volné,baňaté kalhoty opět vlečené po zemi

-Hodně make-up,přehnané oční stíny,oholené obočí,tmavá rtěnka,tmavě nalakované nehty

-Oblečení mít tak,aby odhalovalo tělo (ne celé,samozřejmě),prostě být sexy

-Pásky,spona

-A opět všelijaké doplňky (řetězy,prsteny,šátky..........)

 

Gansterské znaky

 

Americká znaková řeč byla poprvé použita jedním z největších prison gangů Aryan Brotherhood.Členové ji používali téměř 30 let jako metodu tajné komunikace(to se asi hodilo když byli v base).Většina gangů používá znaky rukou a to si právě vypůjčili z této metody.

To ale neplatí jen pro gangy,všimli jste si určitě,že rapeři také používají znaky rukou.Někdy jste třeba nevěděli co ten znak znamená?Tak teď už to budete vědět:

 

 

 

 

 

 

Gangy šátky

 

ŠÁTKY-ty rozhodně patří k hip hopu,ale ještě víc ke gangům.Když uslyšíte slovo gangster,gangsta,co si představíte?Afroameričana s bouchačkou v ruce,kolem hlavy uvázaný šátek a na krku řetězy?Najednou přijíždí auto-jo lowrider a v něm další gangster,z auta jdou slyšet takové zvuky-jo jsou beaty.Najednou je pohromadě celá parta lidí-gang a do jejich rukou by se nechtěl dostat asi nikdo.Ale v gangu nejsou jenom dospělí,právě že už děti musí podle tradice nastoupit do ,,práce''.

Každý šátek,každá barva na šátku,každý vzorec něco vyznačuje,ale také nemusí.Např. už víme že tmavé modré šátky souvisejí se známým LA gangem CRIPS.Červené šátky zase s gangem BLOODS atd.Většina šátků souvisí s gangem.Můžete si hrát na gangstu,ale doporučuji jenom v ČR,v Los Angeles nebo jinde by se vám to mohlo vymstít

 

 

18th Street Gang

 

Gang pocházející z Los Angeles a složený hlavně z hispánců (imigrantů z Mexika a Salvadoru), ale je zde i početná část asiatů, černochů, indiánů a bělochů. 18th Street jsou považováni za nejagresivnější a nejnásilnější gang v zemi. Rovněž se odhaduje, že je to i největší gang v USA (přes 30 tisíc členů a to pouze v okolí LA). Členy 18th Street's poznáte hlavně díky tetováním. Často si tetují na tělo "18" "XVIII" nebo "XV3", někdy jsou však potetováni po celém těle včetně hlavy.

18th Street Gang má kořeny hluboko v minulosti. Původně se gang jmenoval Clanton Street Gang (podle ulice, která byla srdcem jejich území). Clanton Gang byl velmi aktivní a to spoustu let, složený z několika generací Mexičanů žijících v Americe a hlavně mnoha dalších přibývajících imigrantů z Mexika. Clanton Street ale odmítali brát za členy tzv. Chicanos, což jsou míšenci Mexičanů a západojižních Američanů. Tímto odmítavým postojem vznikl již dnešní 18th Street Gang. Spousta členů gangu se pak časem spojila s gangem Norteños.

Postupem času se gang rozšířil i do Caroliny a ihned na začátek se zde stal největším pouličním gangem čítajícím tisíce členů. Gang se neustále rozšiřuje a dnes je složen až z 60% ilegálních imigrantů v USA !! Ačkoliv je gang neustále centralizován v LA, rozšířil se i za hranice USA - do Kanady, Peru, Salvádoru a začíná se objevovat i v dalších latinsko-amerických zemích.

18th Street Gang velmi často falšují důležité dokumenty týkající se převážně povolení pobytu v USA a poukázek na jídla pro rodiny svých členů. Některé podgangy jsou navíc zapojeny i do obchodu s drogami s Mexickým a Kolumbijským kartelem.

V posledních letech mají však 18 Street'stěžké ztráty důsledkemválek s mnoha ostatními gangy z LA. Mezi jejich úhlavní nepřátele patří gangy Mara Salvatrucha, Florencia 13, White Fence, Culver City Boys nebo Armenian Power. Některé nepřátelské gangy mají původ v Clanton Street (např. Clanton 14). Dalším nepřítelem je drtivá většina gangů spojených se Sureños (gangy složené z již zmíněných Chicanos). Na jihu mají problémy s afro-americkým gangem Black P. Stones a rovněž mají problémy s menšími gangy od Crips. Spojenectví s Norteños už je také dávno minulostí, protože se 18th Street snaží spojit spíše se Sureños. Jako by toho nebylo dost, je na 18th Street Gang již dlouho zaměřená i policie a to již od roku 1998, kdy 18th zabili několik policistů. 18th si chvíli oddechli v roce 1999, když bylo vyšetřování pozastaveno, ale od r. 2002 je gang opět pod přísným dohledem LAPD.

 

GANG - Mara Salvatrucha

Mara Salvatrucha je gang, který vznikl především násl. občanské války v Salvadoru. Jak se tedy dá předpokládat, gang je složen hlavně ze Salvádorců. Členy gangu poznáte samozřejmě četným tetováním. Tetování se objevuje na horní polovině těla a hlavě. Předmětem tetování jsou písmena MS a číslo 13, ale i oblíbené tetování různých bojových masek. Obvyklé také bývají vytetované 3 tečky mezi ukazováčkem a palcem na levé ruce. Písmena M a S se dokonce objevují vytetované i na očních víčkách. Kromě písmen MS a čísla 13 se po celém těle objevují i vytetovaná zvířata (např. tygři). Ti "klidnější" si pak tetují zvířenu pouze na krk. Barvy gangu jsou černá, okrová, pouštní maskáčovaná a hnědá.

Mara Salvatrucha je velký gang a i když je původem z LA, tak se k němu hlásí gangy z celého světa. Kromě jejich neoficiálních barev sebou nosí i modré a bílé cáry látek, které symbolizují vlajku Salvadoru. Počítá se, že MS mají přes 50 tisíc členů a to pouze v USA. Gang patří mezi jedny z nejnásilnějších gangů vůbec. Jejich aktivity jsou obchodování a pašování drog, obchod se zbraněmi, obchod s lidmi (s bílým masem nebo s dětmi), nájemné vraždy, krádeže, žhářství a silné ozbrojování vlastních členů. Známé jsou především jejich brutální metody vraždění s mačetami. MS-13 za sebou nechává rozsekaná těla s usekanými hlavami. FBI už bere zohyzďování mrtvol jako jejich značku.

Mara Salvatruchavznikl pravděpodobně v 80. letech v LA.LA v Rampart Area, kde hledali levné bydlení a práci, nicméně nebyli příznivě přivítání Mexiko-Američany, kteří již zde byli usídlení. Navíc již v té době ve čtvrtích řádily místní gangy. V Salvadoru tehdy byla civilní válka, ve které umíraly statisíce lidí ročně a mnoho lidí proto migrovalo do USA, kde chtěli Salvádořané začít nový život. První velká vlna Salvádořanů se nakonec usadila v

Místní gangy začali ihned nemilosrdně Salvádořany zabíjet, hlavně tu mladší část. Na svou obranu pak migranti vytvořili gang Mara Salvatrucha rovněž známý jako MS-13. Název vznikl pravděpodobně kombinací "La Mara" (Salvádorský násilný gang) se Salvatruchas, což je označení pro Salvádorské Národní Osvobozenecké Jednotky. Jedná se o skupinu vycvičených vojáků, zaměřených na partyzánský způsob boje. Číslo 13 pak bylo dodatečně přidáno jako výzva Californskému vězeňskému gangu Mexican Mafia.

Nově založený gang se překvapivě rychle zabydlel a velice brzo se stal v okolí známý svou brutalitou, protože mnoho zakládajících členů gangu mělo bojové zkušenostimístní gangy (z Rampart Area) zaskočil a prakticky i zničil. z cvičení partyzánských jednotek. Gang se velice rychle zorientoval, co a jak se v okolí děje a

Násilnosti samozřejmě začala řešit místní policie a členy MS-13 začala zatýkat a deportovat zpátky do Salvádoru, kde byli na severu vězněni. Překvapivě velice rychle se ale dostávali z vězení ven a mohli začít rekrutovat nové členy přímo v Salvádoru, zatímco gang vzkvétal v USA. MS-13 se velice rychle stal největším a nejsilnějším gangem v Salvádoru, odkud se začal rozšiřovat dál do Hondurasu a Guatemaly. Jejich nepřátelé byli většinou mnohem menší gangy, co se počtu členů týče. Mezi nepřátele patří i 18th Street Gang neboli MS-18. Úhlavním nepřítelem je Mexican Mafia, ale dále i Florencia 13, Bloods, Crips a Sureños.

Mara Salvatrucha se stal největším problémem Střední Ameriky. Byl zapojen do páchání násilí na civilistech stejně jako na členech ostatních gangů a rychle se rozšířil dokonce i do vlád místních zemí. V roce 1997 členové MS-13 přepadli a zabili syna Hondurasského prezidenta. Jeho tělo bylo zohyzděno a zanechán byl nápis "víc lidí zemře..... příští obětí budou policisté a novináři". V roce 2004 dostal podobné zprávy na zohyzděných tělech prezident Guatemaly. Vyhrožování vládě se týká i masakr v Hondurasu z roku 2002, kdy členové Mara Salvatruchy přepadli civilní autobus a okamžitě pobili 28 lidí včetně 7-i dětí. Po celém autobuse pak byly krvavé nápisy vyhrožující místní vládě.

S reakcí na dění přišel první Honduras. V zemi se objevily anti-gangovské jednotky, které měly právo zatknout kohokoliv, kdo vypadal jako člen MS-13 nebo se jen špatně na jednotky podíval. Salvador následoval s podobným protiopatřením jako druhý. Jednotky zatýkaly kohokoliv, kdo měl tetování MS-13, což byl dostatečný důvod na uvěznění na 12 let. Tyto "Jednotky Smrti" ale začali být velice rychle tvrdě kritizovány veřejností i médii hlavně na popud Mexika, jehož civilisty začaly jednotky zatýkat.
I když se vlády Střední Ameriky začali od jednotek distancovat, občanské svazy v zemích upozorňují na to, že jednotky se skládají hlavně z bývalých policistů a vojenských složek místních zemí, které mají za úkol potírat zločin a gangy.


Jednotky Smrti jsou již opravdu stahovány, protože se začala dostávat jejich činnost na povrch. Např. v Hondurasském vězení byli nalezeni 2 členové gangu upáleni ve svých celách, zatímco jinde bylo upáleno nebo udušeno kouřem 103 vězňů - MS-13-ek.

I přes odliv členů z gangu z posl. doby, dává o sobě gang stále znát. Letos v květnu byl zavražděn jeden ze dvou hlavních zakladatelů gangu Ernesto "Smokey" Miranda. Posl. dobou svého života se zabýval studií práv a akcí, varujících děti před gangy.

O hierarchii v gangu se příliš neví. Ví se ale to, že ti vyšší členové bývají často zrazeni a zavražděni vlastními lidmi, což je i důvod neinformovanosti. Starých gangsterů proto je velice pomálu. Mara Salvatrucha se dělí do tzv. cliquesMarineros Clique ze San Miguel. Pojmenování samozřejmě záleží na geografické poloze gangu. Některé party jsou agresivní i nyní a snaží se dále rozšiřovat gang a podle výpovědi jednoho bývalého člena je gang velice dobře organizovaný s více lidmi na postech rozhodujících s ambicemi stát se největším gangem v USA. (party) - např.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CZ Latin King

(WILL CAM, 22. 10. 2009 21:06)

http://cz-lk.717.cz/ oficiální stránky nově vzniklého gangu The Latin King přidejte se knám !!!! vyrovnáme se crips a bloods

WIll CAM zakladatel

Re: CZ Latin King

(AL"KWSJKDE, 20. 5. 2012 21:54)

Hele ja sem Reaál latin kingz voni tam berou každýho protože tam nemaj moc členů a mám na ně kontakty

-Latin kingz

(máte tam chybu , 20. 5. 2012 21:53)

crips nebyl jeden z nejstarších gangů!!! ale latin kings který vzniklo v roce 1941 ale jejich historije šahá až od roku 1920 tak držte huby vy neznalci gangů !!!

cripZ

(××CHi*K.O*.××*cripZ*, 9. 3. 2009 18:50)

jooo good hlavne onas "cripZ" chvalim moc

video dokumenty z vazníc

(tu-pac shakur , 11. 8. 2008 0:37)

Máš tam chybu,lebo aryan brotherhood sa zrodil v san quarantine a je to jednoznačne najsilnejší gang zo všetkých,a majú vaznov po celej amerike,ktorí ovládajú vaznice v každom americkom štáte.Fine článok je o tom aj na google vládnuť v pekle arijske bratsvo sa to volá
majú evidentnú prevahu,videl som dokumenty z amerických vazníc a tam to bolo, na you tube,alebo wikipedii. Ináč čau.